fbpx
Dom

Urządzamy pokój dla bliźniaków – triki, których wcześniej nie znałeś!

• Zakładki: 24


Urządzenie pokoju dziecięcego jest nie lada wyzwaniem dla większości rodziców, szczególnie jeśli pokoik dziecięcy urządzają pierwszy raz w życiu. Jak trudnym zadaniem jest więc urządzenie pokoju dla bliźniaków? Można jednak ułatwić sobie to zadanie, stosując kilka prostych trików.

Symetryczny pokój dla bliźniaków – estetycznie i sprawiedliwie

Rodzice, którzy urządzają pokój dla bliźniaków, muszą pamiętać, by sprawiedliwie podzielić przestrzeń. Najbezpieczniej jest podzielić pokój na pół i w ten sposób urządzać pokój. Ale nie bez znaczenia jest także funkcjonalność oraz estetyka. Dlatego my proponujemy podzielić pokój na dwie symetryczne strefy.

pokój dla bliźniaków
pokój dla bliźniaków; magdam.com.pl

Jeśli urządzasz pokój dla noworodków, muszą oczywiście znaleźć się w nim dwa łóżeczka dla niemowląt, które później zastąpisz małymi sofami. Łóżka piętrowe są wygodną opcją – pozwalają oszczędzić miejsce. Mogą jednak być przyczyną konfliktów w przyszłości. Być może, kiedy bliźniaki podrosną, sami będą chcieli spać na piętrowym łóżku – wtedy oczywiście wspólnie możecie wybrać mebel, który będzie funkcjonalny, wygodny, a przede wszystkim posłuży bliźniakom do czasu, gdy jeden pokój przestanie być wystarczający dla dwóch dorastających bliźniaków.

Pokój dla bliźniaków – jakie meble sprawdzą się w małym pokoju dziecięcym?

Jeśli mieszkacie w blokach i urządzacie pokój dla bliźniaków, najprawdopodobniej zmagacie się z problemem braku miejsca. Czasami pokoje są tak małe, że trudno zorganizować przestrzeń dla jednego dziecka. Dlatego szukajcie sposobów na mądre wykorzystanie miejsca, a pomogą Wam w tym meble, które zostały stworzone specjalnie z myślą o małych pomieszczeniach.

Po pierwsze są to łóżeczka dziecięce z szufladą, w której zmieści się pościel i kocyki. Gdy maluchy podrosną, łóżeczka zastąpcie łóżkami z dostawką. Na noc wystarczy rozłożyć łóżka, a rano je złożyć, by pokój zyskał cenną przestrzeń.

pokój dla bliźniaków łóżeczko
Łóżeczko z szufladą do pokoju dla bliźniaków; bejbi.eu

Można również pokusić się o zaprojektowanie małej antresoli. Pośrodku zbudujcie schodki, które poprowadzą do obu łóżek. Pod łóżkami będzie miejsce na komodę (np. na zabawki), która inaczej nie miałaby szans się zmieścić.

Jakie kolory w pokoju dla bliźniaków? Wyraziste czy pastelowe kolory w pokoju dziecięcym?

pokój dla bliźniaków
pokój dla bliźniaków

Wybór kolorów do pokoju dziecięcego nigdy nie jest prostym zadaniem. Z jednej strony rodziców kusi, by pokój był typowo dziecięcy, cukierkowy, po prostu jak z bajki. To rozwiązanie nie jest jednak najlepsze z dwóch powodów.

Po pierwsze jaskrawe kolory rozpraszają i męczą dzieci. Maluszki mogą mieć problemy z zasypianiem, a większe dzieci z nauką. Dlatego my zachęcamy rodziców do pomalowania ścian lub wybrania tapety w pastelowych kolorach. Również meble lepiej sprawdzą się w kolorach neutralnych. Wystarczy, że wyrazistych kolorów dostarczą dodatki i zabawki, które ożywią pokój.

Możecie też pokusić się o białe meble z kolorowymi akcentami – np. barwnymi szufladami czy drzwiczkami szafek. Takie rozwiązanie proponujemy przede wszystkim rodzicom bliźniaków. Jeśli zawsze marzyliście o niebieskim pokoju dla chłopca i różowym dla dziewczynki, nie bójcie się łączyć tych dwóch kolorów. Postarajcie się, by rzeczy bliźniaków trochę się od siebie różniły. Wybierzcie ten sam model łóżek, ale inny kolor szuflad i pościeli.

Decydując się na taki wystrój, bądźcie przygotowani na konieczność jego zmiany już za kilka lat. Jeśli wolicie kolejny remont przeprowadzić nieco później, np. gdy bliźniaki pójdą do czwartej klasy, wybierzcie neutralne kolory. Ściany możecie pomalować na pastelowy błękit, dwa odcienie beżu albo pomalujcie ściany na biało, a na nie naklejcie ciekawy wzór z gotowej naklejki na ścianę.

Do dzieła!

tagi: pokój dla bliźniaków, pokój dla bliźniąt, urządzamy pokój dla bliźniaków, 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
392 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *