fbpx
Ogród i balkon

Brama teleskopowa – kiedy warto zdecydować się na to rozwiązanie? Podpowiadają eksperci z Hi Motions

• Zakładki: 36


Brama teleskopowa to bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwala na wygodny dostęp do swojej posesji bez tracenia czasu na ręczne otwieranie i zamykanie. Ze względu na swoją konstrukcję może przed długie lata działać awaryjnie. Łatwo dopasować ją do każdego rodzaju posesji, nawet tej z ograniczoną przestrzenią. 

Brama wjazdowa powinna być nie tylko solidna i wygodna w użytkowaniu, ale i estetyczna, by móc stanowić aranżacyjne przedłużenie obiektu. Czy brama teleskopowa spełnia powyższe kryteria i w związku z tym warto rozważyć jej zakup? Jak najbardziej! To rozwiązanie wielu zalet.

Zalety bram teleskopowych – dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Brama teleskopowa nazywana jest również bramą ukrytą. Typowy model składa się z dwóch paneli połączonych zawiasami na jednym końcu, które tworzą jedną całość. Dzięki wysuwanemu ramieniu doskonale sprawdza się zarówno w przypadku ograniczonej przestrzeni, jak i w trudno dostępnych miejscach. Jest dobrym wyborem dla seniorów i osób o ograniczonej sprawności ruchowej, gdyż eliminuje konieczność otwierania dodatkowych drzwi. Panel rozsuwa i zasuwa się po użyciu przycisku. Bramy teleskopowe są stosunkowo proste w montażu i eksploatacji, a także cechują się dużym poziomem bezpieczeństwa. Ponadto są odporne na warunki atmosferyczne i nie wymagają specjalnych zabiegów konserwacyjnych. Warto również podkreślić, że szeroki asortyment dostępnych modeli pozwala dopasować je do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkowników.

Jak wybrać odpowiednią bramę teleskopową?

Aby wybrać odpowiednią bramę teleskopową, przede wszystkim należy określić, jej szerokość i wysokość. Przy dużej posesji lub podjeździe brama teleskopowa będzie musiała być całkiem pokaźnych rozmiarów. Na rynku są również mniejsze modele, które sprawdzą się wtedy, gdy chcesz używać bramy jako np. wejścia bocznego. Ważnym aspektem jest materiał, z którego brama ma być wykonana – powinien on być odporny na warunki atmosferyczne oraz trwały. Ostatnim elementem do rozważenia jest budżet.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
54 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *