fbpx
Ogród i balkon

Drut kolczasty – dla bezpieczeństwa mienia i nie tylko

• Zakładki: 41


Bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego trzeba stawiać na rozwiązania, które je zapewnią i tutaj doskonale sprawdzi się drut kolczasty. Warto na temat takiego rozwiązania dowiedzieć się więcej i poznać zalety stosowania.

Drut kolczasty – co trzeba wiedzieć?

Aby zwiększyć bezpieczeństwo swojej firmy czy też zyskać zabezpieczenie przed dziką zwierzyną, można zastosować drut kolczasty. Rzeczywiście jest on wykorzystywany na szeroką skalę, gdyż jest stosunkowo tani, ale też trwały. Ten materiał sprawdzi się również do zabezpieczania pastwisk, ale i budynków firmowych czy miejsc, gdzie przechowuje się towar na zewnątrz. Odpowiedniej jakości drut kolczasty zmniejsza ryzyko kradzieży czy włamania. Sforsowanie go jest naprawdę trudne. Warto jeszcze pamiętać o tym, że drut można wykorzystać do grodzenia łąk, innych terenów zielonych czy upraw, ale tam, gdzie dochodzi do wypasu zwierząt nie można go już stosować, gdyż to grozi zranieniem zwierząt. Drut można zamontować jeszcze jako dodatkowe zabezpieczenie ogrodzenia. W takim przypadku umieszcza się go nad siatką czy panelem ogrodzeniowym. Przepisy w tym przypadku są jasne, a mianowicie drut kolczasty nie może być umieszczony niżej niż na wysokości 1,8 m. 

Jaki drut kolczasty wybrać?

Warto wybrać drut kolczasty, który jest wysokiej jakości. Można postawić na model polskiego producenta, który ma szerokie spektrum zastosowania. Można go wykorzystać do ochrony posesji mieszkalnych, ale też przemysłowych czy po prostu działek. Rekomendujemy model ocynkowany, który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, ale też nie ulega korodowaniu. Nawet po latach będzie doskonale spełniał swoją rolę. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Stal producentem ogrodzeń

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
62 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *