fbpx
Budowa i remont

Jak działa szambo ekologiczne?

• Zakładki: 14


Ekologiczne oczyszczanie ścieków to trend, który coraz częściej wykorzystywany jest w trakcie budowy lub modernizacji domów. Niestety, wybudowanie przydomowej oczyszczalni nie zawsze jest możliwe albo opłacalne. Wówczas warto zdecydować się na ekologiczne szambo, które w wielu aspektach przeważa nad tradycyjnymi betonowymi zbiornikami na nieczystości. Co warto wiedzieć o szambach ekologicznych?

Szambo ekologiczne – co to?

Szambo ekologiczne, które wykonano z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, to bezpieczna, relatywnie tania i prosta alternatywa dla tradycyjnych szamb z betonu lub żelbetonu. Jest też wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne i bardzo szczelna.

Montaż szamba ekologicznego

Warto zadać sobie jeszcze pytanie o to, dlaczego szamba tego typu określa się mianem ekologicznych. Wynika to przede wszystkim z wykonania zbiornika z materiałów wysokiej jakości, które nie są podatne na uszkodzenia mechaniczne i rozszczelnianie się.

Zespół montujący szambo ekologiczne zawsze dostosowuje sposób montażu do rodzaju podłoża i poziomu wód gruntowych. Montaż oraz wysoka jakość samego szamba wpływają na jego szczelność. Decydując się na szambo ekologiczne, nie musisz obawiać się zatem nagłego wycieku nieczystości do gruntu i np. zanieczyszczenia przez nie wód gruntowych lub cieków wodnych.

Szamba ekologiczne – cena z montażem

Jeśli chcesz zamontować szambo ekologiczne na działce ROD albo letniskowej, wraz ze zwiększającymi się potrzebami możesz je dowolnie powiększać poprzez łączenie pojemników o pojemności od 2500 do 8000 litrów. Sprawdź szambo ekologiczne ceny i przekonaj się, że takie rozwiązanie opłaca się nie tylko do odprowadzania ścieków, lecz także do innych celów, np. gromadzenia wody deszczowej.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Bioeden.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
18 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.