fbpx
Budowa i remont

Jaki strop wybrać podczas renowacji kamienicy?

• Zakładki: 28


Gruntowny remont starszego budynku bywa często bardziej kosztowną i angażującą inwestycją, niż wybudowanie nowego budynku. Jednak decydując się na renowację kamienicy lub starej willi otrzymujemy finalnie coś więcej niż po prostu inwestycję. Odtwarzamy cenny fragment historii architektury, przywracając jej życie dla kolejnych pokoleń. Przy tak poważnej inwestycji istotny jest dobór odpowiednich rozwiązań, które będą trwałe i dopasowane do specyfiki odnawianego budynku. 

Najczęściej wymienianym elementem budynku o strategicznym znaczeniu jest strop. Powinien się odn odznaczać trwałością, stabilnością, a w przypadku starszych budynków poddanych renowacji, również lekkością. Doskonałą propozycją jest prefabrykowany strop Rectolight

Czym odznacza się strop Rectolight?

Strop Rectolight to doskonałe rozwiązanie, będące alternatywą tradycyjnych stropów gęstożebrowych. W tym lżejszym wariancie stropu wypełnienie z pustaków jest zastąpione przez wypełnienie wykonane z naturalnego sprasowanego drewna. Dzieki takiemu rozwiązaniu otrzymujemy bardzo lekki strop, który jednocześnie skutecznie przenosi obciążenia. Właśnie dlatego jest zalecany przy renowacjach kamienic i innych starych budynków, w których dotychczas stosowane były stropy drewniane. Do zalet można zaliczyć również eliminację prac na mokro i szybki montaż. 

Artykuł powstał przy współpracy w firmą Budmater.

Foto: Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
29 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *