fbpx
Ogród i balkon

Mata na ogrodzenie – czy warto?

• Zakładki: 39


Samo ogrodzenie często nie wystarczy, by zapewnić sobie choćby minimum prywatności, zwłaszcza w środowisku miejskim. By odizolować się skutecznie od wszechobecnych spojrzeń, trzeba by poczynić znaczne inwestycje, stawiając wysokie i szczelne ogrodzenie, co nie zawsze jest uzasadnione względami i możliwościami ekonomicznymi. Znacznie łatwiej i taniej jest nabyć odpowiednią matę na ogrodzenie. Bogate wzornictwo i kolorystyka z pewnością pozwolą dostosować ogrodzenie do ogólnej aranżacji otoczenia.

  • Mata na ogrodzenie – wzornictwo
  • Z czego zrobiona jest mata na ogrodzenie?
  • Czy mata na ogrodzenie jest droga?
  • Gdzie kupić tanią matę na ogrodzenie?

Mata na ogrodzenie – inspiracje

Obecnie produkowane maty na ogrodzenia dostępne są w całej gamie kolorów, dzięki czemu stylistyka płotu może odpowiadać zarówno elewacji budynku, jak i architekturze ogrodu. Tworzywa sztuczne, z jakich wykonane są maty, doskonale imitują drewno, cegły, a nawet rośliny.

Dla tych, którzy preferują proste formy, przeznaczone są maty przeplatane lub wielkopowierzchniowe. Te drugie są szczególne łatwe w montażu, ponieważ szeroki pas maty nie wymaga skomplikowanych zabiegów, by zakryć szczelnie całą płaszczyznę ogrodzenia.

Mata na ogrodzenie – wykonanie

Mata na ogrodzenie wykonana jest z PCV bądź polietylenu. W obu przypadkach producent uzyskał wysoką trwałość, odporność na warunki atmosferyczne oraz elastyczność niezbędną dla ułatwienia montażu maty na ogrodzeniu. Gładka powierzchnia tworzywa sztucznego zapobiega gromadzeniu się kurzu i błota, które jest w stanie zmyć nawet niewielki deszcz. Dzięki temu w połączeniu z trwałością kolorystyczną, maty na ogrodzenia zachowują swój świeży wygląd przez wiele lat.

Mata na ogrodzenie – gdzie kupić?

Najprościej i najtaniej jest skorzystać z bezpośredniej oferty producenta. Najprościej, ponieważ tam znajdzie się najbogatszy wybór mat na ogrodzenia, a najtaniej, dlatego że w ten sposób uniknie się dodatkowych kosztów w postaci choćby marży sklepowej.

Przy okazji można skorzystać z bezpłatnej konsultacji, a to już stanowi poważną wartość dodaną.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą STAL producent ogrodzeń – https://tanidrut.com/.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
64 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *