fbpx
Dom

Napęd do bramy wjazdowej – na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

• Zakładki: 18


Budując i urządzając dom warto zainwestować w nowoczesne technologie, które zwiększą komfort naszego życia, a także bezpieczeństwo. Planując zakup poszczególnych elementów, koniecznie uwzględnijcie w swoim budżecie napęd do bramy wjazdowej. Takie rozwiązanie wpłynie nie tylko na wygodę życia (koniec z moknięciem i marznięciem podczas otwierania bramy!), ale także stworzy skuteczniejszą barierę pomiędzy Twoją posesją a intruzami. Czy wiesz, na co zwrócić uwagę w czasie zakupu napędu do bramy wjazdowej? Dziś podpowiemy kilka sprawdzonych wskazówek, którymi warto kierować się w czasie zakupów. 

Czy marka napędu do bramy ma znaczenie?

Spotykamy się z pytaniem naszych czytelników, którzy przeglądają różne modele automatyki do bramy: “czy cena i producent napędu jest ważny?”. Wątpliwości te wynikają z pojawienia się na rynku urządzeń azjatyckich producentów. Kuszą one swoją niską ceną. Niestety wybór takiego napędu jest pozorną oszczędnością. Urządzenia te są bardzo awaryjne, nietrwałe, a do tego bywa problem z otrzymaniem części zamiennych w przypadku awarii. Ostatecznie taki zakup kończy się wymianą napędu na inny. Lepszym wyborem będzie napęd do bramy sprawdzonego włoskiego producenta, jakim jest Beninca. Automatyka do bram Beninca wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, spełnia wszelkie normy, a w przypadku ewentualnej awarii możemy liczyć na profesjonalny serwis gwarancyjny. 

Sprawdź, czy brama wjazdowa działa prawidłowo

Zdecydowałeś się na napęd, ale masz już zamontowaną bramę wjazdową? Zanim zakupisz automatykę, warto upewnić się, że będzie mogła być ona zastosowana do danej bramy. Ważne jest, aby praca bramy w czasie otwierania była płynna. Nie mogą występować żadne szarpnięcia, czy nieprawidłowa praca zawiasów, lub szyny przesuwnej. Takie usterki, mogą spowodować trwałe uszkodzenie silnika napędu. Wszelkie nieprawidłowości należy usunąć lub pomyśleć o zakupie nowej bramy. 

Dopasuj model napędu do wagi bramy

Każdy model napędu ma określony zakres wagi bramy, z jaką może pracować. Zdecydowanie należy przestrzegać tych parametrów. Tylko wówczas będziemy mieć pewność, że siłownik będzie działać prawidłowo. Zazwyczaj producent podaje wagę bramy. Jeżeli jednak nie posiadamy takich informacji, warto zapytać specjalistę, który pomoże nam oszacować wagę bramy i dopasować odpowiednią automatykę. 

Decyzję o zakupie danego modelu napędu do bramy wjazdowej warto dobrze przemyśleć – to inwestycja, z której będziemy korzystać przez wiele lat. Przeanalizuj, które z funkcji będą najbardziej przydatne, aby wybrać najlepszy wariant, dopasowany do potrzeb Twoich i Twojej rodziny.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
9 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *