fbpx
Ogród i balkon

Niech Twój balkon się zazieleni. Sprawdź, jak udekorować go latem

• Zakładki: 32


Czerwiec to miesiąc, w którym niemal jednocześnie rozkwitają wszystkie ogrodowe rośliny. Drzewa w parkach pokrywają się wszystkimi kolorami tęczy, a przydomowe skalniak przyciągają wzrok mieszkańców i sąsiadów. Jeśli mieszkasz w bloku lub kamienicy, nie musisz rezygnować z kolorowej dekoracji za oknami. W tym roku ozdób swój balkon kwiatami i roślinami, które potowarzyszą Ci aż do nadejścia jesieni i zimy. Sprawdź, jak stworzyć na balkonie idealne miejsce na relaks.

Zadbaj o odrobinę prywatności

Chyba nikt nie lubi, kiedy inni zaglądają mu przez okna do mieszkania. Podobnie jest z balkonem – chcielibyśmy zachować na nim maksymalną prywatność. Choć zabudowanie balustrady i całkowite odgrodzenie od świata zewnętrznego nie zawsze jest możliwe, czasem wystarczy najłatwiejsze rozwiązanie. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na montaż osłony z tworzywa sztucznego czy drewna, powieś na balustradzie kawałek kolorowego materiału. W ten sposób wprowadzisz na swój balkon nieco prywatności, a dodatkowo ozdobisz go w niecodzienny sposób.

Wybierz różne gatunki kwiatów

Nawet największy balkon nie będzie wyglądał atrakcyjnie, jeśli zabraknie na nim roślinności. W tym roku zainwestuj w dekoracyjne półki na kwiaty i ciesz się bliskością natury. Wybierz uniwersalne modele, które będą stanowiły tło dla ulubionych kwiatów. Świetnie sprawdzą się na przykład półki na kwiaty wykonane z metalu, które bez trudu ustawisz w dowolnym punkcie balkonu. Możesz też zrezygnować z półek na kwiaty i zastąpić je na przykład podwieszanymi donicami. W ten sposób zyskasz dodatkowe miejsce na balkonie, nie rezygnując z naturalnych dekoracji.

Wybierając kwiaty na balkon, warto zadbać o to, aby nie rozkwitały jednocześnie. Zdecyduj się na gatunki kwitnące w różnych okresach. Dzięki temu zachowasz wyjątkowy charakter balkonu na dłużej.

Zaplanuj strefę wypoczynkową

Idealny balkon nie może się obejść bez strefy wypoczynkowej. Leżak sprawdzi się podczas najbardziej słonecznych dni, jeśli nagle zapragniesz się poopalać. Prawdziwym hitem ostatnich sezonów są podwieszane kosze w formie huśtawek. Takie meble gwarantują wygodę użytkownikom, a przy okazji ozdabiają każde wnętrze. Jeśli więc szukasz pomysłu na organizację swojego balkonu, nie możesz o nich zapomnieć.

Zaaranżuj miejsce na posiłki na świeżym powietrzu

Nawet niewielki balkon sprawdzi się jako miejsca na rodzinny posiłek. Czerwcowe wieczory spędzone pod rozgwieżdżonym niebem to niezapomniany czas dla wszystkich domowników. Zaplanujcie wspólne gotowanie, a potem zjedzcie to, co udało wam się przygotować. W ten sposób z pozoru zwyczajna kolacja zamieni się w prawdziwe święto.

Bez względu na to, co zaplanujesz na swoim balkonie, zadbaj, aby jego wystrój był spójny z pozostałą częścią mieszkania. Wykorzystaj tę samą paletę barw i wybierz podobne dodatki. Dzięki temu zyskasz dodatkową przestrzeń, a przede wszystkim miejsce, w którym chętnie spędzisz nadchodzące miesiące.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Cecil Prudence.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
66 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *