fbpx
Budowa i remont

Przepompownia ścieków – kiedy jej budowa jest konieczna?

• Zakładki: 22


Przydomowe oczyszczalnie ścieków to rozwiązanie, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nic dziwnego – koszt inwestycji zwraca się po 2 latach, a ich eksploatacja jest mniej wymagająca. Jednak budowa takiej oczyszczalni wymaga spełnienia określonych warunków – jednym z nich jest możliwość instalacji oczyszczalni poniżej poziomu domu. Dzięki grawitacji ścieki transportowane są z domu do oczyszczalni. Co zrobić, jeśli dom znajduje się poniżej poziomu, na jakiej chcemy zbudować oczyszczalnię?

Przepompownia ścieków – transport ścieków bez siły grawitacji

Budując oczyszczalnię na nierównym gruncie, należy zintegrować ją z przepompownią ścieków. Instalacja ta zbiera nieczystości w domu, a następnie za pomocą rur i pomp, transportuje je do przydomowej oczyszczalni. Przepompownia ścieków sprawdzi się również, gdy oczyszczalnia usytuowana jest w znacznej odległości od domu.

Jeśli nie wiesz, czy konieczne będzie zintegrowanie oczyszczalni z przepompownią ścieków w Twoim domu, budowę całej instalacji powierz profesjonalistom. Firmy specjalizujące się w montażu oczyszczalni wykonują dokładne badania gruntu, dokonują także pogłębionej analizy, na podstawie których doradzają klientom najlepsze rozwiązania dla ich gospodarstwa domowego.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Bio Eden.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
19 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *