fbpx
Dom

Co warto wiedzieć o ogrzewaniu klimatyzacją?

• Zakładki: 76


Nie wymaga przygotowywania paleniska i gromadzenia materiału opałowego, jest łatwe w obsłudze i estetyczne. Ogrzewanie klimatyzacją wśród popularnych rozwiązań grzewczych wciąż jest nowością, jednak wszystko wskazuje na to, że ma szansę zdobyć uznanie szerszego grona. Jakie są zalety takiego rozwiązania i co warto o nim wiedzieć? Sprawdzamy.

Czy ogrzewanie klimatyzacją jest możliwe?

Efektywne ogrzewanie klimatyzacją, chociaż wciąż mało popularne, obecnie jest możliwe. Pomimo że jeszcze do niedawna klimatyzatory szczególnie intensywnie pracowały wiosną i latem, teraz mogą być eksploatowane przez cały rok – zwłaszcza te, które w celu podniesienia temperatury w pomieszczeniu wykorzystują pompę ciepła typu powietrze-powietrze i klimatyzatory typu split, dostępne w ofercie TAURONA.

Rodzaje klimatyzatorów typu split

Klimatyzator split stanowi jeden z najbardziej nowoczesnych i najbardziej ekonomicznych sposobów na utrzymanie w domu optymalnej temperatury przez cały rok. Urządzenie jest ciche, maksymalnie wydajne i dostępne w kilku wariantach:

1. Klimatyzator ścienny, montowany w salonie lub sypialni, należy do najszerszej kategorii klimatyzatorów, obejmującej zarówno modele podstawowe, jak i te o bardziej zaawansowanych funkcjach.

2. Klimatyzator podsufitowy jest wybierany zamiast klimatyzatora ściennego (w sytuacji, w której jego montaż jest niemożliwy lub problematyczny) i jest przytwierdzany do konstrukcji stropu. Ze względu na sposób montażu, świetnie sprawdza się również w wysokich pomieszczeniach.

3. Klimatyzator kasetonowy to propozycja dla właścicieli domów i mieszkań, w których zaaranżowano sufity podwieszane. Urządzenie może być wykończone panelem dekoracyjnym.

4. Klimatyzator kanałowy, za pośrednictwem przewodów wentylacyjnych dostarcza ciepłe lub chłodne powietrze do wielu pomieszczeń jednocześnie.

Grzanie za pomocą klimatyzacji. Te powody przekonają Cię, że warto!

Decydując się na klimatyzator typu split, zadbasz o maksymalny komfort termiczny w domu lub mieszkaniu. Co jeszcze decyduje o tym, że warto zainwestować w nowoczesne urządzenie dwufunkcyjne?

1. Ogrzewanie klimatyzacją w okresach przejściowych jest stosunkowo tanie. Jeśli zależy Ci na realnych korzyściach, wybierając klimatyzator, uwzględnij współczynnik SCOP/COP, informujący o wartości energii wyprodukowanej przez urządzenie przy poborze na poziomie 1 kWh.

2. Ogrzewanie klimatyzacją jest ekologiczne i bezpieczne. Klimatyzatory całoroczne nie wydzielają spalin i pyłów, mających bezpośredni (negatywny) wpływ na jakość powietrza i komfort domowników.

3. Nowoczesne klimatyzatory ścienne zostały wyposażone w zaawansowane systemy filtracyjne. Oznacza to, że mają zdolność zatrzymywania wirusów i nie dopuszczają do rozwoju bakterii będących przyczyną nieprzyjemnego zapachu. Część modeli została dodatkowo wyposażona w filtr HEPA i/lub system jonizacji.

4. Ogrzewanie klimatyzacją jest bardzo proste i nie wymaga składowania paliwa stałego. Utrzymanie komfortu cieplnego w domu lub mieszkaniu w okresie przejściowym staje się w związku z tym banalnie proste.

5. Czyszczenie i serwisowanie klimatyzatora nie jest uciążliwe. Bez względu na to, do jakich celów wykorzystujesz klimatyzację (grzanie, chłodzenie lub osuszanie), musisz pamiętać o regularnej wymianie filtrów i konserwacji urządzenia – dzięki temu zadbasz o doskonałą jakość powietrza w pomieszczeniu i unikniesz wprowadzania szkodliwego mikroklimatu. Dla zapewnienia optymalnych warunków pracy klimatyzacji, konieczna jest wymiana filtrów (co 3 miesiące) i konserwacja sprzętu (co 6 miesięcy).

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
40 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *