fbpx
Salon

Czy firany w oknie to dobre rozwiazanie – plusy i minusy.

• Zakładki: 47


Eleganckie mieszkanie bez firan i zasłon będzie zawsze niekompletne. Dekoracja okien to bardzo ważny element w wystroju wnętrz, a jej brak spowoduje, że wnętrze będzie wydawało się puste. To właśnie firany sprawiają, że dom staje się przytulny. Firanki znajdą zastosowanie w każdym pomieszczeniu w domu, zarówno w jadalni, pokoju dziecięcym, salonie czy kuchni, ale nie tylko, doskonale sprawdzą się również we wnętrzach komercyjnych, takich jak choćby hotele czy pensjonaty. Jakie są jeszcze plusy posiadania firan w swoim domu?

Firany przede wszystkim ocieplają wnętrze, sprawiają, że robi ono wrażenie dużo przytulniejszego niż gdyby ich nie było. Nawet te o bardziej nowoczesnym wyglądzie nadadzą każdemu wnętrzu niesamowitej miękkości i przytulności. 

Rolety rzymskie czy firany?

W dzisiejszych czasach mamy bardzo wiele możliwości jeśli chodzi o wystrój wnętrz, także okien. Można wybierać spośród różnego rodzaju rolet, paneli, żaluzji, czy właśnie firan. W poniższym artykule postaramy się położyć znaczny nacisk na to, że to właśnie firany, a nie rolety rzymski, jak to się ostatnimi czasy przyjęło, są idealnym rozwiązaniem do każdego wnętrza. To właśnie firany tworzą piękną, delikatną i kompletną kompozycję dekoracyjną dla każdego okna.

Jakie firany wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań.  Można kupić firanki gotowe, jak też firany na metry, o przeróżnych wzorach, dzięki którym nawet najskromniejsze pomieszczenie stanie się bardziej przytulne, ciepłe i eleganckie. Nieograniczoność wzorów i wymiarów sprawia, że każdy klient znajdzie na rynku coś dla siebie, bez względu na to czy kocha klasykę, czy też nowoczesność. Wybierać można spośród firanek gładkich, ale też ekscentrycznych, ze zdobieniami i różnego rodzaju haftami. Z myślą o wystroju okien w dziecięcym pokoju, znaleźć można wiele rodzajów firanek dla maluchów i trochę starszych dzieci. Są to wyjątkowo kolorowe i atrakcyjne produkty przedstawiające ulubionych dziecięcych bohaterów i nadające wnętrzom przyjaznego charakteru. Kupić można gotowe firany charakteryzujące się szczególną elegancją i łatwością zawieszenia. Ich atutem jest przede wszystkim precyzyjne wykończenie i łatwość montażu. Firanę wystarczy zawiesić w oknie, aby mogła pięknie się prezentować i tworzyć cudowną kompozycję z zasłonami i pozostałymi elementami wystroju wnętrz. Można też kupić firany na metry, czyli tyle, ile jest potrzebne, aby udekorować nasze okno. Firana może zostać dopasowana do okna i specyfiki wnętrza pod wieloma względami: długości, szerokości, koloru, wzoru, jak też techniki, jaką została wyprodukowana. To gwarantuje, że każdy może dostosować kupowane materiały do swoich potrzeb oraz osobistych preferencji.

Dzięki pięknej firanie całe wnętrze nabiera eleganckiego wyglądu. Zapewnia ona również interesujący wygląd okna z zewnątrz. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele wzorów i kolorów firan, tak aby każdy mógł znaleźć najlepsze rozwiązanie dla siebie. Natomiast na pytanie, czy firany to dobre rozwiązanie, bez żadnego zawahania się odpowiadamy – tak! Biorąc dodatkowo pod uwagę różnorodność wzorów, kolorów i możliwości upięcia, nie musimy się obawiać, że nie znajdziemy na rynku idealnie dla nas dopasowanego rozwiązania. Bardzo szeroki asortyment znaleźć można tutaj alena-firany.pl

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
76 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *