fbpx
Salon

Jak stworzyć przytulny salon w stylu skandynawskim?

• Zakładki: 39 • Komentarz: 2


Remontujesz salon i poszukujesz inspiracji? Z pewnością pierwsze co robisz, to przeglądasz katalogi wnętrzarskie, poszukujesz inspiracji w salonach meblowych i na portalach internetowych. Chcąc nie chcąc musiałeś natknąć się na styl skandynawski. Styl ten przywędrował do Polski z dalekiej północy i od kilku sezonów zadomowił się na dobre zarówno w wizualizacjach projektantów, jak i w postaci realizacji w mieszkaniach. Patrząc na realizacje wnętrz w skandynawskim stylu można odnieść wrażenie, że są one dość chłodne, a nawet mało przytulne. Wszystko zależne jest od wielu czynników – koloru ścian, doboru dodatków, a nawet barwy drewna! Dziś podpowiemy kilka inspiracji, dzięki którym urządzisz pełen ciepła, przytulny salon w stylu prowansalskim, w którym przyjemnie będzie wypocząć i spędzić wolny czas. 

Czym charakteryzuje się styl skandynawski? 

Dla mieszkańców Skandynawii bardzo ważna jest bliskość z naturą, a także funkcjonalne rozwiązania. Doskonale odzwierciedla to sposób, w jaki urządzają swoje domy. Są utrzymane w jasnych kolorach – co ma związek z niewielką ilością światła naturalnego przez dużą część roku. Na próżno w skandynawskich mieszkaniach szukać zbędnych bibelotów, ale nie zabraknie tu rodzinnych pamiątek. Meble wykonane są z drewna, w solidny sposób – tak by posłużyły na długo mieszkańcom. Stylu skandynawskiego nie powinniśmy odbierać jako zimnego. Skandynawskie pomieszczenia oddają pogodę ducha i pozytywne nastawienie do świata tamtejszych mieszkańców. Ważne, żeby przy doborze barw zachować równowagę – chłodny odcień ścian równoważyć ciepłym rysunkiem drewna, a także przyjemnymi w dotyku fakturami. Kiedy już przypomnieliśmy sobie podstawowe zasady tego stylu, czas przystąpić do jego realizacji w salonie!

Wybieramy meble do salonu w stylu skandynawskim

Meble do salonu w skandynawskim stylu powinny być utrzymane w prostym, ponadczasowym stylu. Bez ornamentów i dodatkowych elementów dekoracyjnych – ich główną ozdobą powinien być piękny, odpowiednio wyeksponowany rysunek drewna. Doskonale ducha skandynawskich wnętrz oddaje kolekcja Chantal firmy Meble Krysiak. Komody, szafy i witryny zostały wykonane z jednolitego drewna o pięknym odcieniu. Ogromna ilość szafek i pojemne szuflady pozwolą schować w nich sporo rzeczy! Całość kolekcji uzupełnia piękny drewniany stół, który będzie doskonale wyglądać w części jadalnianej. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Meble Krysiak.

comments icon2 komentarze
2 komentarze
16 wyświetleń
bookmark icon

2 thoughts on “Jak stworzyć przytulny salon w stylu skandynawskim?

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Najstarsze
    Najnowsze
    Najwyżej oceniane