fbpx
Dom

Serwis i konserwacja klimatyzacji w domu.

• Zakładki: 14


Klimatyzacja to jedno z urządzeń, które znacznie wpływa na komfort naszego życia. W letnie miesiące upał w naszych mieszkaniach bywa nie do zniesienia. Klimatyzacja znacznie poprawia komfort życia, obniżając temperaturę we wnętrzach. Najczęściej w warunkach domowych stosowane są klimatyzatory ścienne typu split, klimatyzatory kanałowe (szczególnie w przypadku dużych domów) oraz klimatyzatory mobilne.

Ten ostatni rodzaj klimatyzacji stosowany jest głównie w mieszkaniach w bloku, gdy nie ma możliwości montażu klimatyzacji split. Jednak aby klimatyzacja była i korzystanie z niej było bezpieczne konieczny jest systematyczny serwis klimatyzacji. Dziś wraz z Centrum Rekuperacji przygotowaliśmy praktyczny poradnik na temat konserwacji i bezpiecznego korzystania z klimatyzacji. 

Jak bezpiecznie korzystać z klimatyzacji w domu?

Często spotykamy się z opiniami, że klimatyzacja szkodzi zdrowiu i może powodować problemy z oddychaniem, a także infekcje dróg oddechowych. Kluczem do sukcesu jest prawidłowe użytkowanie klimatyzacji, które zapewni komfort i bezpieczeństwo użytkownikom. Przede wszystkim należy pamiętać o odpowiednim ustawieniu pracy klimatyzacji. Nie można dopuścić do tego, by różnica między temperaturą wewnątrz i na zewnątrz była zbyt duża. W przeciwnym razie narażamy się na szok termiczny, który jest pierwszym krokiem do przeziębienia. Warto też przemyśleć ustawienie klimatyzacji – strumień chłodnego powietrza nie powinien być ustawiony bezpośrednio na domowników. 

mężczyzna, osoba, biurko, biuro

Jak czyścić klimatyzację w domu? 

W utrzymaniu sprawnej i bezpiecznej klimatyzacji ważne jest regularne czyszczenie, które możemy zapewnić we własnym zakresie. Co kilka dni warto przetrzeć obudowę klimatyzatora i wyloty powietrza z kurzu. Najlepiej robić to przy użyciu wilgotnej szmatki z delikatnym płynem czyszczącym. Bardzo ważne jest też regularne czyszczenie filtrów klimatyzacji. Co najmniej co 2 tygodnie należy odkurzać je odkurzaczem lub przebywać pod bieżącą wodą. Jeżeli zauważycie, że wydajność klimatyzacji spada, oznacza to, że nadszedł czas wymiany filtrów na nowe. 

Oczywiście przynajmniej raz w sezonie należy przeprowadzić profesjonalne oczyszczanie i serwis klimatyzacji. Specjalista wykona wówczas przegląd i oceni stan klimatyzacji. Przy użyciu specjalistycznych środków możliwa jest pełna dezynfekcja klimatyzacji i usunięcie wszelkich grzybów, pleśni i drobnoustrojów.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
0 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *