fbpx
Majsterkowanie

Jak uszyć pokrowiec na leżak i inne akcesoria na balkon?

• Zakładki: 42


Poduszki

Już za kilka tygodni przywitamy wiosnę w pełni. Coraz dłuższe i coraz cieplejsze dni zachęcają do wypoczynku na świeżym powietrzu. Nie każdy z nas może pochwalić się pięknym ogrodem przy domu, ale czasem wystarczy niewiele przestrzeni, by stworzyć oazę spokoju. Jeżeli dysponujecie choć niewielkim balkonem lub tarasem, to koniecznie go wykorzystajcie na miejsce wypoczynku. Wykorzystajcie korzystną aurę pogodową do zrobienia porządków – pamiętajcie, że balkon to nie strych, ani magazyn! Odpowiednio zagospodarowana przestrzeń pozwoli Wam zarówno przechować akcesoria ogrodnicze, jak i cieszyć się dodatkową przestrzenią. Dziś podpowiemy, jak w prosty sposób stworzysz meble i dodatki, które umilą relaks na balkonie.

Pokrowiec na leżak DIY

Stelaż leżaka ogrodowego – pinsola.pl

Słoneczne popołudnie, delikatny wiaterek, książka, mrożona herbata i Ty. Brzmi jak plan doskonały, prawda? Potrzebujesz tylko odpowiedniego mebla, na którym w pełni się odprężysz. Jesteśmy zwolennikami prostych rozwiązań. Dlatego też polecamy klasyczny leżak na drewnianej ramie. Taki stelaż do leżaka ogrodowego możecie zakupić w sklepie z tkaninami i dodatkami krawieckimi Pinsola. Drewniany stelaż leżaka możecie kupić w komplecie z materiałem. Oczywiście możecie też puścić wodze fantazji i wybrać tkaninę leżakową w wybranym przez siebie wzorze. Na pokrowiec leżaka potrzebujecie tylko pół metra bieżącego tkaniny. Jeżeli chcecie, by materiał, z którego będzie uszyty pokrowiec leżaka, stanowił motyw przewodni aranżacji balkonu, to warto zakupić większą ilość tkaniny. W taki sposób uzyskamy harmonijnie skomponowaną przestrzeń. Stelaż złożycie i skręcicie w kilka chwil przy użyciu śrubokręta. Materiał leżakowy obszyj na maszynie do szycia, pamiętaj o tunelach na dwóch końcach materiału, do których włożysz deseczki leżaka. Potem wystarczy tylko zamontować tkaninę i pozostałe elementy leżaka tak, jak podano na instrukcji.

Poduszki i akcesoria na balkon

Zdziwisz się jak wiele dekoracyjnych elementów na balkon możesz wykonać własnoręcznie. Doskonałym pomysłem na własnoręcznie wykonany mebel jest siedzisko z euro palet. Ustawiając odpowiednią ilość palet, jedna na drugiej, uzyskasz siedzisko odpowiedniej wysokości. Na palety możesz położyć poduchy lub odpowiedniej wielkości materac. Zamiast oparcia, wykorzystaj poduszki – przyjemnie będzie się w nich zanurzyć! Żeby siedzisko i leżak pasowały do siebie, uszyj poszewki na poduchy z siedziska. Na takim pięknym balkonie z przyjemnością wypoczniesz.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
496 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *