fbpx
Dom

Lampa UV czy LED – co wybrać?

• Zakładki: 39


Jeśli marzysz o perfekcyjnym, trwałym manicure, potrzebujesz wysokiej jakości lampy do paznokci. Upewnij się, że wybrany model zapewnia wystarczającą moc i rodzaj światła. Producenci proponują profesjonalne lampy UV/LED. Sprawdź, czym kierować się podczas zakupów!

Lampa UV – klasyczne rozwiązanie

Jeśli cenisz sobie tradycyjne rozwiązania, zwróć uwagę na lampy UV. Proponowane urządzenia pozwalają utwardzić zarówno lakier żelowy, jak i hybrydowy. Zastanawiasz się, jak wybrać odpowiedni model? Aby mieć pewność, że lampy UV LED prawidłowo utwardzą nawet mocno napigmentowane lakiery, poszukaj urządzenia o mocy 36 W. Profesjonalny sprzęt oferuje szeroki spektrum światła, dzięki czemu poradzi sobie z każdym lakierem. Z drugiej strony powinieneś liczyć się z dłuższym czasem utwardzania żelu i hybrydy.

Lampy LED nowej generacji

Wspomniane urządzenia zyskały sobie szerokie grono zwolenników. Unikaj lamp UV/LED o mniejszej mocy, ponieważ nie zagwarantują pożądanego efektu. Należy przypomnieć, że urządzenie polimeryzacyjne w kształcie mostka nie rozprasza równomiernie światła. W związku z tym poszukaj lampy o mocy co najmniej 36 W, a najlepiej 48 W. 

Nie ma standardowego czasu utwardzania lakieru, kluczową rolę odgrywa tutaj wybrany sprzęt. Utwardzanie żelu w lampie UV zajmuje niecałe 2 minuty, a w odpowiedniku LED – około 10 sekund. Bez względu na to, jaki model wybierzesz, zapoznaj się z zaleceniami producenta. 

Jak wybrać funkcjonalne lampy UV/LED?

Dużą popularnością cieszą się urządzenia wielofunkcyjne, które utwardzają wszystkie lakiery żelowe i hybrydowe. Wspomniany sprzęt oferuje różne opcje naświetlenia (30, 60 i 90 sekund), dzięki czemu dają Ci pełną kontrolę nad całym procesem. Lampy UV są stosunkowo wolniejsze niż wersje LED, ponieważ wytwarzają szerokie spektrum światła. Z drugiej strony model LED działa w wąskim spektrum światła, w związku z tym paznokcie szybciej utwardzają się i wysychają.

Zamierzasz używać lampy zarówno do manicure, jak i do pedicure? Jeśli tak, poszukaj przenośnego i lekkiego urządzenia. Dzięki temu masz pewność, że wybrany sprzęt poradzi sobie w każdej sytuacji. Warto również wspomnieć o żywotności żarówek. W przypadku lamp UV wynosi około 1000 godzin, dlatego powinieneś wymieniać żarówki mniej więcej co 6 miesięcy. Z kolei urządzenia LED działają przez około 50 000 godzin. To oznacza, że w zasadzie nie musisz ich wymieniać. 

Lampy UV/LED dostępne są w szerokim przedziale cenowym, dlatego na pewno znajdziesz model, który nie nadwyręży Twojego budżetu. Zwróć też uwagę na wielkość urządzenia. Zastanów się, czy można do niego włożyć wszystkie palce na raz? A może za każdym razem trzeba umieszczać kciuk oddzielnie? Drugie rozwiązanie denerwuje wiele użytkowników, dlatego poszukaj większej lampy.

Artykuł powstał przy współpracy z Victoria Vynn.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
31 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *