fbpx
Tekstylia i dodatki

Pościel z kory – dlaczego warto w nią zainwestować?

• Zakładki: 21 • Komentarz: 1


Aktualnie na rynku występuje ogromna ilość kompletów pościeli, wśród nich możemy zauważyć materiał, który wyróżnia się wypukło-wklęsłą fakturą. Taki rodzaj materiału nazywany jest korą, jest to popularny rodzaj pościeli, który doceniony został przez szerokie grono osób, a dlaczego? O tym poniżej.

Pościel z kory

Pościele z kory to nic innego jak rodzaj tekstyliów wykonany najczęściej z naturalnego bawełnianego materiału. Nazwa tego rodzaju materiału wzięła się z jej powierzchni, która przypomina korę drzewa, czasami możemy spotkać się również z nazwą pościel gofrowana. Wysokiej jakości pościel z kory wykonana z bawełny zapewni nam odpowiedni komfort wypoczynku, taki rodzaj materiału jest przewiewny oraz nie podrażnia naszej skóry, ponadto bawełna wyróżnia się wysoką wytrzymałością, dzięki temu komplet staje się inwestycją na długi okres.

Pościel z kory zalety

Komplet wykonane z kory doceniane są przez wiele osób, posiadają szereg zalet typowych dla pościeli z bawełny (dotyczy to kompletów wykonanych w 100% z bawełny), ponad to posiadają jedną szczególną cechę, która w dużym stopniu sprawia że kora coraz częściej trafia do naszych sypialni.

  • Naturalny materiał – komfort i zdrowie

Pościele z kory wykonane z bawełnianego materiału zapewniają wysoce komfortowy i zdrowy sen, materiał jest bardzo przewiewny dzięki temu nasze ciało podczas wypoczynku nie poci się, ponad to tkanina nie podrażnia skóry co również sprawia że sen staje się dla nas bardzo przyjemny.

  • Wytrzymały i miękki materiał

Bawełniany materiał jest bardzo wytrzymały oraz odporny na uszkodzenia, kora wykonana z bawełny jest inwestycją na długi czas. Powierzchnia mimo swojej wypukło-wklęsłej fakturze jest przyjemna w dotyku, bawełna łączy w sobie wytrzymałość oraz przyjemność w dotyku.

  • Nie wymaga prasowania

Jest to niewątpliwie cecha, która najbardziej kojarzy się z pościelą z kory. Dzięki swojej charakterystycznej powierzchni materiał ten nie wymaga pracochłonnej czynności jaką jest prasowanie. Kto choć raz prasował komplet pościeli wie jak sporo czasu ta czynność zabiera, od teraz możesz o tym zapomnieć

  • Łatwa w konserwacji

Kora jest bardzo łatwa w pielęgnacji, komplet możesz wyprać w pralce w temperaturze 40-60°C (sprawdź na metce), wysuszyć w sposób tradycyjny lub suszarce. Wysuszony komplet wystarczy złożyć i schować do szafy.

  • Szeroka oferta

Pościele korowane występują w szerokiej gamie barw oraz wzorów, pozwala to na wybór odpowiedniego produktu w taki sposób aby wpasował się zarówno w nasze gusta ale również stworzył spójną całość z pozostałymi elementami w sypialni.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Przede wszystkim na rodzaj materiału, wysokiej jakości produkty wykonane z naturalnej bawełny zapewniają komfortowy sen, czasami możemy natknąć się na produkty wykonane z materiałów syntetycznych lub będących wynikiem połączenia bawełny i syntetyku, takie produkty w mniejszym stopniu przepuszczają powietrze co może powodować nadmierną potliwość.
Podczas wyboru kompletu zwróć również uwagę na jej gramaturę, kora w gramaturze od 130 do 140g/m2 jest odpowiednio gruba oraz wytrzymała.

comments icon1 komentarz
1 komentarze
43 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.