fbpx
Projekty architektoniczne

Mieszkanie w stylu loft w bloku – inspiracje – cz. II

• Zakładki: 43


W ostatnim artykule przybliżyliśmy Wam ideę mieszkania urządzonego w loftowym stylu. Wiecie już też jak uzyskać w mieszkaniu efekt ścian z cegły. Możemy zatem przejść do dalszych etapów urządzania mieszkania w industrialnym stylu! Poznajcie najlepsze inspiracje, by w prosty sposób wyczarować wnętrze w loftowym klimacie.

Okna w lofcie – jeszcze więcej światła

Światło w lofcie odgrywa bardzo istotną role w kreowaniu wnętrza. Ściany z cegły maja dość ciemny kolor, dlatego, by nie stworzyć niedoświetlonego wnętrza należy dobrze przemyśleć projekt. Oczywiście najlepsze dla nas jest naturalne światło wpadające przez okno. W loftowym wnętrzu nie ma miejsca dla firanek czy zasłonek. Wiemy, że sąsiedztwo nie zawsze pozwala na brak jakiejkolwiek zasłony. Dlatego doskonałym rozwiązaniem do mieszkań w blokach będą rolety rzymskie w odcieniach szarości lub czarne.

Loft w bloku – na co zwrócić uwagę?

Zadbajcie o odpowiednie lampy, które doświetlą wnętrze mieszkania wieczorem. Najlepszym wyborem będą metalowe lampy wiszące w przemysłowym stylu. Mieszkanie w stylu loft w bloku możecie też oświetlić za pomocą dużych żarówek Edisona na przewodzie. Nie zapominajmy też o oświetleniu bocznym. W tej roli idealnie sprawdzą się lampy na trójnogu z metalowym kloszem, a także szklane kinkiety z osłona w postaci metalowej kratki

Open space w mieszkaniu w stylu loft w bloku

open space loft w bloku
Mieszkanie w stylu loft w bloku jako open space

Hasłem przewodnim stylu loftowego jest przestrzeń. Niczym nieograniczona, otwarta, pozbawiona ścian. Gdy mamy do dyspozycji fabryczne wnętrze, to przestrzeń nie jest problemem. Co jednak zrobić, gdy naszym loftem ma stać się mieszkanie w bloku? Przeanalizujcie rozkład Waszego mieszkania. Być może jest możliwość usunięcia którejś ze ścian, by połączyć pokoje? Unikajcie ciężkich, bardzo zabudowanych mebli, które optycznie zmniejszyłyby przestrzeń.

Minimalistyczny design w lofcie

Wybierając meble do mieszkania w przemysłowym stylu postawcie na wysoką jakość i dobry design. Pamiętajcie, ze w tym przypadku mniej znaczy więcej! Najbardziej trendy jest połączenie metalu i drewna. Meble powinny być surowe w swojej formie, sprawiać wrażenie zapożyczonych ze starej fabryki. Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy Was do zmiany aranżacji wnętrz. Mieszkanie w stylu loft w bloku nie musi być tylko marzeniem!

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
336 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *